S-föreningar

Här nedan finner du kontaktuppgifter till ordförande i våra lokala S-föreningar. Dessa föreningar kan man säga är gräsrötterna i vår organisation. Det är här det händer aktiviteter. Så tveka inte att kontakta din närmaste ordförande.

Rockneby S-förening

Rickard Pihl, ricke_j84@hotmail.com , 070-450 89 06  

Lindsdal/Läckeby S-förening

Gunnar Nilsson, gunnar.nilsson@arlafoods.com, 070-585 42 35

Norrlidens S-förening

Selma Atac, selmatac@hotmail.com, 073-504 65 97

Funkabo S-förening

Anna Johansson, trixx@live.se, 070-851 85 59

Socialdemokraterna i centrala Kalmar

Linus Hellman, linus.hellman@socialdemokraterna.se ,073-101 31 37  

Kalmar södra S-förening

Sara-Lisa Ekedahl, sara_e800@hotmail.com, 070-751 52 72                                                   

Smedby S-förening

Solvig Holmer, solvig.holmer@gmail.com, 070-298 25 88

Rinkabyholm-Hossmo S-förening

Anna Thore, anna.thore@wspgroup.se , 072-553 02 71   

(S) i Södermöre

Emma Ahlin, e.ahlin@outlook.com, 073-500 18 94   

Kommunals S-förening 

Veronica Selén Eriksson,  veronica.s@telia.com, 070-3856608

Courage S-förening 

Dzenita Abaza, dzenita.abaza@kalmar.se , 076-116 96 62

S-kvinnor i Kalmar 

Cecilia Jansson, cissi.jansson68@gmail.com, 070-460 21 44   

facebook Twitter Email